Izvor: Blic, 22.Maj.2010, 01:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radmanović: Silajdžić neslužbeno u Beogradu
Sarajevo - Član Predsedništva BiH Nebojša Radmanović izjavio je da radne posete jednog od članova Predsedništva ne zahtevaju usaglašavanje i ocenio da se takva poseta predsedavajućeg Predsedništva Harisa Silajdžića Beogradu 25. maja može nazvati neslužbenom.
"Silajdžić ide u posetu koju možemo nazvati neslužbenom, nikakvi dokumente ne mogu proizaći iz takve posete i zbog toga na sednici Predsedništva nismo imali nikakve stavove o tome kao ni platformu posete", >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rekao je Radmanović.
On je podsetio da Silajdžić odlazi u Srbiju u radnu posetu po dogovoru sa domaćinima u Beogradu i ocenio da ta poseta neće doprineti boljim odnosima BiH i Srbije.
"Ne treba očekivati izvinjenje Silajdžića za srpske žrtve u prethodnom ratu jer on jednostavno ne razmišlja tako", odgovorio je Radmanović na pitanje o mogućnosti da BiH uzvrati izraze žaljenja kakve je Srbija zatražila od zemalja regiona nakon usvajanja rezolucije o Srebrenici. On je ponovio da nikakva istambulska deklaracija ne postoji, ne samo za njega, nego ni za BiH. "Silajdžić je bio u neslužbenoj poseti Turskoj. Dakle, nije imao stav Predsjedništva ni oko odlaska a kamoli oko prihvatanja određene deklaracije i u skladu sa Ustavom BiH taj dokument ne postoji. Da je taj dokument bio na dnevnom redu on ne bi mogao biti prihvaćen i u najmanju ruku bi izazvao zahtev za zaštitu entitetskog interesa", zaključio je Radmanović.
Govoreći o poseti predsedavajućeg Predsedništva BiH Harisa Silajdžića Beogradu, predsednik SDA Sulejman Tihić je rekao da je to dobro i da je trebalo ranije da poseti Srbiju.













