Racija na islamiste u Nemačkoj

Izvor: RTS, 21.Jan.2010, 15:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Racija na islamiste u Nemačkoj

U raciji, sprovedenoj skoro na celoj teritoriji Nemačke, policija pretražila stanove islamista i džamije i zaplenila kompjutere i zabranjene knjige, u kojima se opisuje nasilje prema ženama.

Nemačka policija je u raciji, sprovedenoj skoro na celoj teritoriji države, pretražila stanove islamista i džamije i zaplenila kompjutere i zabranjene knjige, u kojima se opisuje nasilje prema ženama, javljaju nemački mediji.

Racija je juče sprovedena u 30 mesta u pokrajinama >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Baden-Virtemberg, Bavarska, Berlin, Hesen, Donja Saksonija, Severna Rajna Vestfalija, Rajnland-Pfalc i Saksonija.

Kada je reč o zabranjenim knjigama, mediji javljaju da se tu radi, pre svega, o nemačkom prevodu jedne knjige, objavljene u Saudijskoj Arbiji, u kojoj postoji poglavlje o batinjanju žena.

U jednom delu je tačno opisano kako treba postupati s neposlušnim ženama - ''tući, a da se pri tom ne ostave tragovi'', prenosi nemačka štampa deo poglavlja.

Zabranjene knjige su, prema navodima medija, prvi put u Nemačkoj ''osvanule'' u junu lane, kod propovednika islama Pjera Fogela (Abu Hamze), koji je, kako se kaže, bivši profi-bokser.

On je prešao u islam i, uglavnom, propoveda pred mladim ljudima, kojima takođe predlaže da pređu u tu religuju, javljaju mediji.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.