Izvor: RTS, 03.Jun.2014, 21:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RTS najgledanija televizija
U prvih pet meseci ove godine RTS je bio najgledanija televizija sa nacionalnom pokrivenošću. Gledaoci su najviše pratili Dnevnik u 19.30, Informativni i sportski program, serije.
Tokom 151 dana od početka godine, Prvi program RTS-a je 110 dana bio najgledanija televizija, sa prosečnim rejtingom 5,0 odsto. Slede televizije Pink (4,7 odsto), Prva (2,9 odsto), B92 (1,5 odsto) i televizija Hepi (1,2 odsto).
Ukupan udeo RTS-a u gledanosti, prošlog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << meseca, bio je 23 odsto, što znači da je gotovo četvrtina onih koji su svakodnevno gledali televiziju, pratila program RTS-a.
Slede Televizije Pink (20,5 odsto), Prva (12,0 odsto)i B92 (6,5 odsto). Samo u maju, dnevno je, uz naše programe bilo više od 3. 450.000 gledalaca.
Od 50 najgledanijih emisija od početka godine, 27 je emitovano na RTS-u. Isto toliko ima i najveći rejting u maju.
Od početka godine, u konkurenciji najgledanijih emisija, od prvih pet, četiri su emitovane na RTS-u.
Ubedljivo najgledaniji je Dnevnik u 19.30, koji je i jedina centralna informativna emisija u pedeset najgledanijih. U proseku gledalo ga je 2.200.000 ljudi. Nije se samo Informativni program izborio za pažnju gledalaca, u pobedničkoj petorci je kviz "Slagalica" i serije "Ravna gora" i "Vojna akademija".
U prethodnom mesecu, među dvadeset najgledanijih emisija bile su - "Beogradska hronika", "Ovo je Srbija", "Upitnik", Dnevnik pokrajinskog javnog servisa, ali i prenos finala Lige šampiona Real Madrid - Atletiko koji je pratilo 1.700.000 gledalaca.
Uz 900. "Žikinu šarenicu" 4. maja bilo je gotovo milion i 300 hiljada gledalaca.
Hvala vam na poverenju!









