Izvor: B92, 02.Jul.2019, 11:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RTCG: Svedok saradnik u ekstradicionom pritvoru, zbog krađe u Hrvatskoj
Podgorica -- Saši Sinđeliću, svedoku saradniku u slučaju terorizam u pokušaju, Viši sud u Podgorici odredio je ekstradicioni prtvor, preneo je portal RTCG.
Sinđelić je državljanin Srbije i svedok je saradnik u postupku koji Crna Gora vodi za pokušaj terorizma, u oktobru 2016. u Crnoj Gori. On je u Crnu Goru prešao navodno ilegano, a njegov dolazak u tu državu potvrdio je glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić.
Katnić je tada kazao da su Sinđeliću, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << više od petnaest dana stizale navodne pretnje da će biti ubijen.
Inače, Sinđelić je, kao svedok saradnik u procesu koji je vođen protiv optuženih za pokušaj terorizma i nasilne promene vlasti u Crnoj Gori, nekoliko meseci pre nego što im je izrečena prvostepena presuda u emisiji "Ćirilica" na Hepi tv, priznao da je njegovo svedočenje u podgoričkom sudu bilo lažno, te da je verodostojna jedino njegova izjava koju je na početku dao u sudu u Beogradu.
Sve drugo, kazao je, bilo je na silu.
Da nisam prihvatio da govorim sve ono što su u Tužilaštvu Crne Gore 'znali', ne bih večeras bio u ovoj emisiji, rekao je Sinđelić za tv Hepi.
Tokom ovog postupka, opozicioni Demokratski front, čija su dvojica lidera, Andrija Mandić i Milan Knežević, takođe prvostepeno osudjeni za pokuša nasilnog rušenja vlasti u Crnoj Gori, je takođe tokom suđenja obelodanio da je Sinđelić osuđen u Hrvatskoj na 21 godinu zatvora zbog ubistva i krađe traktora, koje je počinio 2002. godine u Vukovaru, i da je Hrvatska 1. juna 2017. uputila molbu Crnoj Gori za izručenje Sinđelića.




