Izvor: B92, 22.Avg.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RISTIC ODBIO UCESCE U NASTAVKU DIJALOGA
Jedan od clanova srpske delegacije na konferenciji u SAD Slavisa Ristic odbio je u utorak poziv americke diplomatske misije da prisustvuje nastavku zapocetih razgovora o srpsko-albanskim odnosima u Pristini zbog nastavka nasilja nad Srbima u Pokrajini. U pismu koje je uputio sefu americke misije na Kosovu Kristoferu Delu, Ristic je ocenio da je od odrzavanja konferencije u julu "nasilje nad Srbima nastavljeno jos vecim intenzitetom" i optuzio je albanske ucesnike konferencije da je njihov >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << cilj etnicki cisto Kosovo. Ristic je naveo da ostaje otvoren za razgovore sa americkim diplomatama i predstavnicima Albanaca, ali tek nakon prestanka nasilja nad Srbima i povratka izbeglih u Pokrajinu, javlja Beta.














