Izvor: B92, 23.Apr.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

RISTIC: CRNOGORCI NECE IZGUBITI IMOVINU

Potpredsednik Advokatske komore Jugoslavije Bosko Ristic tvrdi da Crnogorci u Srbiji, ukoliko dodje do dezintegracije Jugoslavije, nece izgubiti imovinu. Ristic je za niske "Narodne novine" rekao da ne treba stvarati paniku medju gradjanima i insinuirati da ce bilo kome biti ugrozena imovina koja je stecena na zakonit nacin. "Ukoliko budemo imali dve zasebne drzave koje nemaju nikakve zajednicke organe vlasti na saveznom nivou, dve potpuno zasebne drzavne celine, onda mozemo da govorimo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << o novoj pravnoj situaciji, pitanju sticanja svojine. To ne znaci automatski da ce imovina crnogorskih drzavljana koji zive u Srbiji biti oduzeta, nacionalizovana ili na neki drugi nacin izuzeti iz poseda ili svojine, nego cemo biti upuceni na dugotrajan proces regulisanja medjusobnih interesa", rekao je Ristic. "Ukoliko se bude radilo o nezavisnoj Crnoj Gori, onda ce biti sklopljen medjudrzavni ugovor o mogucnosti sticanja imovine. Ne treba zaboraviti da mnogi srpski drzavljani imaju imovinu u Crnoj Gori i nas je interes da zastitimo pravo svojine svojih gradjana i drzavljana", rekao je on, javlja Srna.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.