Izvor: B92, 18.Jun.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
REZOLUCIJA O POLOZAJU PRIVATNIH RADIO I TV-STANICA
Usvajanjem rezolucije o polozaju privatnih radio i tv-stanica u subotu uvece je u Nisu zavrseno dvodnevno savetovanje predstavnika privatnih elektronskih medija, javlja dopisnik ANEM-a Predrag Vostinic. Direktori oko 40 medija okupljenih u Udruzenju za razvoj privatne radio-difuzije ''Spektar'' konstatovali su sve vecu represiju nad nezavisnim medijima od strane vladajuceg rezima ali i optuzili opoziciju da ne pokazuje interes za polozaj privatnih lokalnih stanica i za odsustvo koncepcije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za promenu stanja u privatnoj radiodifuziji. Deklaracijom se zahteva od vlasti da obustavi represiju nad medijima i da bez ikakve selekcije legalizuje radiotelevizijske stanice koje su podnele dokumentaciju na oglas iz februara 1998. Ucesnici skupa su usvojili kodeks kojim se regulise ponasanje privatnih radio-televizijskih stanica u vreme predizborne kampanje. Kodeksom je predvidjeno da potpisnici omoguce ravnopravno nastupanje svim politickim strankama koje za to budu pokazale interes, kao i da svi privatni mediji obezbede prostor za besplatno predstavljanje svih politickih subjekata sto ce se smatrati donacijom vlasnika tih medija za opstu bolju buducnost mediji u Srbiji, jer ce se na taj nacin omoguciti da najbolji u tom procesu dobiju vlast. Jedino nereseno pitanje koje je ostalo da bude reseno u svakoj stanici posebno je stav prema prenosenju aktivnosti Srpske radikalne stranke, jer su neki od ucesnika izrazili neslaganje sa bojkotom za koji su se neke clanice Udruzenja odlucile.





