Izvor: B92, 28.Avg.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
REFORMISTI OSNIVAJU POSEBNU POSLANICKU GRUPU
Clan Predsednistva Reformista Vojvodine Djordje Subotic izjavio je u utorak da je ta stranka odlucila da se izdvoji iz Poslanickog kluba Demokratske opozicije Srbije u pokrajinskoj Skupstini.
Subotic je na konferenciji za novinare rekao da ce reformisti osnovati svoju poslanicku grupu, koju cini devet njenih poslanika i zvace se Reformisti Vojvodine - DOS, prenosi Fonet. "Novoosnovana poslanicka grupa zahtevace razresenje potpredsednika Izvrsnog veca Vojvodine Rade Marinkova i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << drugih funkcionera Demokratske stranke Srbije u pokrajinskim organima, zbog toga sto se ta stranka nije ogradila od, navodne, Marinkovljeve izjave 'o tenkovima i nozevima protiv autonomasa'", izjavio je Subotic. On je ocenio da uspostavljanje autonomije ne sme da bude beskonacno i da prvi korak predstavlja uspostavljanje legaliteta u odnosu na Ustav, odnosno izmena 120 zakona koji su pokrajini od autonomije ostavili samo naziv. "Za razliku od ranije, od stranaka sa sedistem u Beogradu stizu povoljnije vesti. Medju njima je i predlog Gradjanskog saveza Srbije o odredjivanju nadleznosti pokrajine, koji za Vojvodinu predvidja donosenje sopstvenog konstitutivnog akta. Manjkavost tog predloga jeste sto ne predvidja sudske nadleznosti, a na tome cemo istrajati. Predlog GS predstavlja solidnu osnovu za razgovor i smatramo ga dobronamernim", rekao je Subotic.











