REAL POBEDIO HETAFE, MAJORKA BOLJA OD BETISA

Izvor: Kurir, 05.Feb.2012, 01:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MADRID - Fudbaleri Real Madarida pobedili su na gostovanju Hetafe sa 1:0 i stekli čak deset bodova prednosti u odnosu na Barselonu. Atletik iz Bilbaoa i Espanjol igrali su u uzbudljivom meču nerešeno 3:3 dok je do minimalne pobede došla Majorka koja je bila bolja od Betisa.

MADRID - Fudbaleri Real Madarida pobedili su  na gostovanju Hetafe sa 1:0 i stekli čak deset bodova prednosti u odnosu na Barselonu. Atletik iz Bilbaoa i Espanjol igrali su u uzbudljivom >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << meču nerešeno 3:3 dok je do minimalne pobede došla Majorka koja je bila bolja od Betisa.

Lideri na tabeli došli su do trijumfa pogotkom Serhija Ramosa koji je u 18. minutu posle centaršuta Mesuta Ozila glavom zatresao mrežu domaćina. Real je posle pobede došao do 55. boda što je deset više u odnosu na aktuelne šampione iz Katalonije koji svoj meč igraju kasnije večeras na "Kapm Nou" protiv Real Sosijedada.

U zanimljivom susretu između Atletik Bilbaoa i Espanjola, Bakijci su prvi došli do vođstva sredinom prvog poluvremena pogotkom Oskara De Markosa. Espanjol je preokrenuo golovima Romarika u 33. minutu i Vladimira Vajsa početkom drugog poluvremena.

U 58. minutu najbolji strelac Bilabaoa Fernando Ljorente izjednačio da bi sedam minuta kasnije Havijer Martinez ponovo Atletik doveo u vođstvo. Izgledalo je da će tri boda ostati na "San Mamesu", ali je u nadoknadi vremena Huan Albin izjednačio i doeneo bod Espanjolu.

Majorka je savladala Betis, a jedini gol na meču delo je Gonzala Katsra a Betis je imao igrača manje od 75. minuta kada je drugi žuti karton dobio Mario.

Rezultati odigranih utakmica 21. kola

Atletik Bilbao - Espanjol 3:3 Levante - Rasing 1:1 Majorka - Betis 1:0 Hetafe - Real Madrid 0:1 Barselona - Sosijedad 2:1