Izvor: B92, 30.Jan.2001, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RAZGOVORI AKTIVISTA OTPORA SA NEBOJSOM PAVKOVICEM
Nakon obilaska Bujanovca i Preseva gde su posetili jedinice Vojske Jugoslavije aktivisti Narodnog pokreta Otpor Srdjan Milivojevic i Predrag Lecic sastali su se sa nacelnikom Generalstaba VJ general-pukovnikom Nebojsom Pavkovicem i nacelnikom Trece uprave VJ general-majorom Slobodanom Kosovcem. Aktivisti Otpora su jedinicama VJ na jugu Srbije odneli namirnice koje su prikupili u okviru akcije "Otpor! Jer volim Srbiju", a clanove Generalstaba upoznali su sa zahtevima gradjana Srbije formulisanim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na brojnim sastancima i tribinama. U saopstenju Otpora navodi se da je u razgovoru sa Pavkovicem i Kosovcem bilo reci o uslovima za skracenje vojnog roka, mogucnostima civilnog sluzenja i otkupu vojnog roka uz naglasenu potrebu da predlozena resenja moraju biti dobra i za gradjane i za zemlju. Istovremeno, upucen je i zahtev vojnim i nadleznim drzavnim organima da obezbede kontinuirano pracenje zdravstvenog stanja pripadnika onih jedinica koji su bili izlozeni NATO projektilima sa osiromasenim uranijumom a ukazano je i na potrebu da gradjani budu upoznati sa sirenjem balkanskog sindroma, prenosi Fonet.











