Izvor: B92, 07.Sep.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

RAZGOVOR OLBRAJT-DJUKANOVIC

Americka administracija pomno prati tekuca zbivanja u preostaloj Jugoslaviji i spremna je da, sa zapadnim saveznicima, reaguje na svaki eventualni Milosevicev pokusaj da izazove neku novu krizu na Balkanu. Ta poruka nedvosmisleno je izrecena u susretu koji je predsednik Milo Djukanovic imao s drzavnim sekretarom SAD Medlin Olbrajt, prenosi agencija Sense. Tom prilikom, bilo je govora o daljim aspektima bilateralne saradnje, ukljucujuci realizaciju najavljene pomoci SAD i laksi pristup Crne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Gore medjunarodnim finansijskim institucijama. Ni jedna ni druga strana, medjutim, nisu rekle za javnost ista detaljnije o tim bezbednosnim garancijama.

Djukanovic je govoreci za crnogorsku TV o dosadasnjim susretima, odrzanima na marginama milenijumske skupstine, rekao: "Ono sto je zaista veoma znacajno je da ne jenjava podrska ukupnog demokratskog svijeta prema Crnoj Gori i rekao bih da ta podrska biva svakoga dana sve obuhvatnija i mislim da smo se konacno priblizili onoj konacnoj medjunarodnoj verifikaciji Crne Gore koja ce rezultirati i nasom saradnjom sa medjunarodnim finansijskim organizacijama cemu Crna Gora stremi vec nekoliko godina. Naravno, znacajan dio tih razgovora je bio i o pitanju bezbjednosti i mogu kazati sa zadovoljstvom da medjunarodna zajednica razumije Crnu Goru, razumije nasu odluku o bojkotu ovakvih izbora i spremna je da podrzi Crnu Goru u ocuvanju njene bezbjednosti", rekao je Djukanovic.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.