Izvor: B92, 25.Jul.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RASPRAVA O AUTONOMIJI ILI INTERNACIONALIZACIJA
Posle sastanka u Novom Sadu, lideri vojvodjanskih stranaka Mile Isakov, Nenad Canak i Jozef Kasa pozvali su Predsednistvo DOS da do 3. avgusta raspravlja o njihovom predlogu autonomije, javlja Radio B92. Ukoliko se to ne desi, pitanje autonomije Vojvodine bice internacionalizovano, porucili su lideri vojvodjanskih partija. Kako javlja novinar Radija 021 Miroslav Zadrepko, politicki subjektivitet i autonomija Vojvodine ne mogu biti dovedeni u pitanje, isticu ucesnici sastanka. Odluceno je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da Predsednistvu DOS bude upucen poziv da hitno bude sazvan sednica tog tela na kojoj bi najkasnije do 3. avgusta trebalo da budu donete odluke o sprovodjenju zakljucaka medjuvladine komisije o ostvarivanju Ustavnih nadleznosti Vojvodine, o donosenju zakona kojim bi se promenili ili ukinuli propisi kojima se onemogucava Ustavom zagarantovana autonomija Vojvodine, o donosenju zakona o ukidanju zakona o 'prakticnoj nacionalizaciji postojece i buduce imovine' lokalne samouprave na teritoriji Vojvodine. Vlada Srbije je ce, radi regulisanja ovih pitanja, napraviti predlog zakona koji ce uputiti Skupstini Srbije na usvajanje, stoji u zakljuccima sa sastanka. Na pitanje sta ce se desiti ako DOS do 3. avgusta ne bude zeleo da o ovome razgovara, Kasa je rekao da ce tada biti internacionalizovano vojvodjansko pitanje i bice trazena pomoc od medjunarodnih institucija. Kasa je rekao da ce biti zatrazena sva pomoc sem vojne, javlja B92.














