Izvor: B92, 10.Sep.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
RALSTON: OSTAJEMO DO OKONCANJA KRIZE
Glavnokomandujuci NATO za Evropu, general Dzozef Ralston, izjavio je u nedelju u Skoplju da NATO posle "Neophodne zetve" ostaje u Makedoniji u sklopu misije KFOR. Na pitanje novinara da li ce posle "Zetve" dodatne trupe NATO ostati u Makedoniji, on je odgovorio da ce to zavisiti od odluke EU i OEBS. U saopstenju Ministarstva odbrane, koje je izdato posle Ralstonove posete, kaze se da su makedonski ministar odbrane Vlado Buckovski i Ralston postigli saglasnost da NATO i KFOR koordinirano >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nadgledaju situaciju u Makedoniji sve do okonacanja krize.
Makedonski predsednik Boris Trajkovski ponovio je da njegova vlada zeli da vojnici NATO napuste zemlju po zavrsetku 'Zetve', krajem meseca, i zalozio se za dalje strano vojno prisustvo uz mandat UN, javlja Srna.





