Izvor: B92, 18.Mar.2015, 10:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
QZ8501: Kraj potrage za telima
Zvaničnici Indonezije najavili su da će obustaviti potragu za olupinom i telima nastradalih u avionskoj nesreći na letu QZ8501, prenosi Rojters.
Avion Er Azije na letu QZ8501, od Indonezije do Singapura, srušio se 28. decembra zbog lošeg vremena.
U avionu su bile 162 osobe, uključujući i posadu.
Još uvek se 56 osoba vodi kao nestalo, ali će zbog teških uslova i nemogućnosti dolazka do olupine potraga biti obustavljena.
“Neki brodovi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i članovi spasilačkog tima su već obustavili potragu, ali će operacija biti zvanično obustavljena u nedelju“, rekao je za Rojters Jusuf Latif, potparol spasilačke grupe.
Kako su pokazali prvi izveštaji nesreće, u trenutku pada, letelicom je upravljao kopilot, dok se pilot nije nalazio u kabini.
Konačni rezultati istrage nesreće biće poznati za šest meseci, navodi Rojters.












