Izvor: RTS, 12.Mar.2011, 09:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Putevi suvi, bez snega
Saobraćaj u Srbiji se odvija normalno na suvim kolovozima bez snega. U nižim predelima snega ima mestimično u raskvašenom stanju do pet santimetara, pa se preporučuje oprezna vožnja.
Na najopterećenijim putnim pravcima prvog prioriteta kolovozi su suvi, snega nema i saobraćaj se odvija normalno, saopštilo je Javno Preduzeće "Putevi Srbije".
Slično je stanje i na magistralnim putevima prvog prioriteta gde su kolovozi, uglavnom suvi, bez snega, ali se preporučuje >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << oprezna vožnja.
Na ostalim putnim pravcima prvog prioriteta kolovozi su vlažni u nižim predelima, a snega ima mestimično u raskvašenom stanju do pet santimetara na teritoriji Novog Pazara, zbog čega se preporučuje oprezna vožnja.
Ista situacija je i na putevima drugog prioriteta, a raskavašenog snega do pet santimenatar mestimično ima na teritoriji Novog Pazara, Kruševca, Ivanjice, Čačka i Kolubare.
Na području Požege moguća je poledica pored rečnih tokova, na mostovima, u klisurama i na planinskim prevojima.
Zbog vlažnih kolovoza i pojave niskih temperatura u jutarnjim i večernjim satima, moguće je stvaranje poledice.







