Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 31.Dec.2009, 04:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pušenje ukočilo najbrži voz
PEKING - Najbrži voz na svetu zaustavljen je na duže od dva i po sata zbog nepoštovanja zabrane pušenja, manje od sedam dana nakon što je uključen u saobraćaj na jugu Kine.
Zapaljena cigareta pokrenula je alarm zbog kojeg je kompozicija stajala 150 minuta, koliko joj je potrebno da prevali put od 1 100 kilometara između gradova Guangžu i Vuhan.
Kontrolori brzog voza nisu mogli da pronađu nesavesnog pušača, koji je pobegao sa mesta događaja pre aktiviranja alarma, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << prenosi agencija Sinhua.
Portparol železničke kompanije saopštio je da je pušenje u brzom vozu strogo zabranjeno, čak i u toaletima, jer može da pokrene alarm i izazove kvar na opremi.
Uzbuna je pokrenuta dok je kompozicija stajala u stanici u Guangžuu. Najbrži voz na svetu putuje brzinom od 350 kilometara na čas.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...




