
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Jan.2018, 11:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pudždemon sleteo u Kopenhagen, nije uhapšen
Bivši lider Katalonije Karles Pudždemon sleteo je na aerodrom u Kopenhagenu, gde nije uhapšen, već je nesmetano otišao na debatu na kojoj će biti moderator.
Španija je u nedelju najavila da će tražiti Pudždemonovo hapšenje ukoliko bude otišao iz Brisela u Kopenhagen, prenosi Rojters.
Rojtersovi reporteri saopštili su da je Pudždemon viđen na aerodromu oko 08:00 časova ujutru, nakon čega je seo u kola i otišao u nepoznatom pravcu.
Danski tužioci >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << nisu komentarisali da li je izdata međunarodna poternica za Pudždemonom iz Madrida.
Rojters navodi da ni u Madridu nisu želeli da potvrde ovu informaciju. Španija je ranije izdala međunarodnu poternicu za Pudždemonom, međutim, poternica je povučena kako belgijske vlasti ne bi imale osnova da Pudždemonu daju azil.
Pudžedmon je nakon referenduma o nezavisnosti Katalonije u oktobru prošle godine pobegao u Brisel sa nekoliko svojih ministara, kako bi se sklonio od španskih vlasti.
Španske vlasti su nakon referenduma raspustile parlament Katalonije i preuzele vlast nad pokrajinom.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Pudždemon sletio u Kopenhagen, nije uhapšen
Izvor: Nezavisne Novine, 22.Jan.2018
KOPENHAGEN - Bivši lider Katalonije Karles Pudždemon sletio je na aerodrom u Kopenhagenu, gdje nije uhapšen, već je nesmetano otišao na debatu na kojoj će biti moderator...Španija je u nedjelju najavila da će tražiti Pudždemonovo hapšenje ukoliko bude otišao iz Brisela u Kopenhagen, prenosi...