Pučisti: Oslobađamo predsednika

Izvor: B92, 07.Sep.2023, 12:23

Pučisti: Oslobađamo predsednika

Vojni lideri Gabona, koji su izveli puč u toj zemlji, objavili da su oslobodili svrgnutog predsednika Ali Bonga.

Bongo se nalazio u kućnom pritvoru od kada je vojska preuzela vlast i raspustila sve institucije prošle sedmice.

Njemu je sada dozvoljeno da sme da napusti zemlju, ali zbog medicinskih pregleda, preneo je BBC.

Bongo je pretrpeo jak srčani udar 2018. i mnogi su dovodili u pitanje njegovu sposobnost da vodi zemlju nakon što je, ponovo, pobedio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na izborima u Gabonu, za koje opozicioni lideri, ali i vojska, tvrde da su bili namešteni.

Vest o njegovom oslobađanju, ocenjuje BBC, dolazi nakon pritisaka na pučiste da oslobode iz pritvora bolesnog predsednika.

Odluku o oslobađanju na nacionalnoj TV pročitao je u sredu uveče vojni portparol Ulrih Manfoumbi, koji je rekao da se Bongo oslobađa iz medicinskih razloga, odnosno zbog njegovog zdravstvenog stanja. "On može, ukoliko želi, da putuje u inostranstvo na preglede", zaključio je portparol vojske.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Svrgnuti predsjednik Gabona može u inostranstvo

Izvor: Nezavisne Novine, 07.Sep.2023

LIBERVIL - Vojni lideri Gabona, koji su izveli puč u toj zemlji, objavili da su oslobodili svrgnutog predsjednika Ali Bonga.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.