
Izvor: NoviMagazin.rs, 25.Okt.2018, 15:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prvo lansiranje Sojuza posle neuspelog poletanja rakete s kosmonautima
Ruska raketa Sojuz 2.1b sa vojnim satelitom uspešno je danas poletela s kosmodroma u Plesetsku i to je prvo uspešno poletanje rakete posle neuspelog lansiranja rakete prema Međunarodnoj svemirskoj stanici.
"Sojuz 2.1b koji nosi vojni satelit uspešno je danas lansiran", saopštila je ruska vojska i dodala da je satelit u orbiti u predviđenom vremenu.
To je prvo lansiranje rakete posle neuspele misije u kojoj je trebalo da dva astronauta odu u Međunarodnu svemirsku >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << stanicu.
Dva minuta posle poletanja rakete 11. oktobra dogodio se kvar na motoru što je dovelo da automatskog katapultiranja kapsule u kojoj su bili astronauti.
Ruska svemirska agencija Roskosmos je posle tog incidenta formirala istražnu komisiju koja će 30. oktobra podneti izveštaj.