Protestna žurka u Nišu za odbranu aerodroma

Izvor: N1 televizija, 09.Apr.2018, 21:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Protestna žurka" u Nišu za odbranu aerodroma

U Nišu je održana protestna žurka za odbranu aerodroma Konstantin Veliki. Dosta ljudi se okupilo u amfiteatru, a organizatori kažu da im je cilj bio, osim okupljanja što većeg broja ljudi, da motivišu građane da dođu na glavni događaj - sutrašnji protest.

Pokretači inicijative "Ne damo niški aerodrom" objasnili su da je žurka jedan od načina borbe da Nišu ostane nadležnost nad “Konstantinom Velikim” i u znak protesta zbog odluke gradske vlasti da Republici preda >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << aerodrom.

Sutrašnji protest počinje u 9.00 sati, odnosno u vreme kada odbornici dolaze na sednice Skupštine Grada. Odbornici sutra ipak ne dolaze jer je prethodno zakazana sednica - otkazana, a ne zna se za koji datum je ona pomerena.

Prethodno je najavljeno i da će u Niš doći i predsednik Srbije Aleksandar Vučić da objasni Nišlijama zašto je dobro da vlasništvo nad aerodromom sa grada pređe na državu.

Oni koji ne misle tako, sutra će doći na protest.

Izvor: N1

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Žurka na keju za odbranu aerodroma "Konstantin Veliki", sutra protestni skup

Izvor: Blic, 09.Apr.2018

Više stotina Nišlija okupilo se večeras u amfiteatru na nišavskom keju gde je održana žurka za odbranu niškog aerodroma “Konstantin Veliki”.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.