Izvor: Nezavisne Novine, 13.Avg.2018, 13:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protesti u Bihaću zbog migranata

BIHAĆ - U Bihaću se danas okupilo stotinjak mještana koji izražavaju nezadovoljstvo zbog migrantske krize, koja se već mjesecima traje u njihovom gradu.

Protesti su u organizaciji Foruma građana "Bihaćka građanska inicijativa", a okupljeni zahtijevaju promjenu trenutnog stanja, sklanjanje stranih državljanja sa bihaćkih ulica i njihov humani smještaj.

Građani su poručili da nemaju ništa protiv migranata, ali da imaju protiv nadležnih koji, kako su naveli, >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << ne rade ništa konkretno po pitanju pronalaska adekvatnih smještajnih kapaciteta za brojne migrante sa područja Unsko-sanskog kantona.

Organizatori skupa ističu da je situacija u gradu poprimila "alarmantnu formu".

Predsjednik Foruma Halid Dedić rekao je za portal "Klix" da u Bihaću 10 odsto stanovništva, odnosno oko 5.000 ljudi, čine migranti.

"To nije zanemariv procenat, jer zamislite kada bi u Sarajevu bio taj procenat, tada bi to bilo 50.000 ljudi", dodao je Dedić.

Podršku protestima dao je i bihaćki gradonačelnik Šuhret Fazlić, koji tvrdi da Savjet ministara i Ministarstvo bezbjednosti BiH nemaju nikakvu strategiju i plan kada je riječ o rješavanju migrantske krize u BiH.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

Protesti u Bihaću zbog migranata: Opomena vlastima da riješe krizu

Izvor: Nezavisne Novine, 13.Avg.2018

BIHAĆ - Na centralnom trgu u Bihaću danas su održani mirni protesti građana pod nazivom "Zašto baš Bihać?", na kojima se okupilo stotinak Bišćana kako bi izrazili svoje nezadovoljstvo zbog migrantske krize, koja već mjesecima potresa ove prostore...Organizator protesta bila je nevladina organizacija...

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.