Protesti protiv Vlade širom Slovenije

Izvor: Vesti-online.com, 29.Okt.2013, 22:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protesti protiv Vlade širom Slovenije

U nekoliko većih gradova Slovenije danas su počele antivladine demonstracije.

U Mariboru se na Trgu Leona Štukelja skupilo oko pet stotina ljudi izražavajući nezadovoljstvo političkom elitom.

Demonstranti koji su prošli ulicama ističu da su "došli do kraja" i kažu: "Gladni smo!".

U Ljubljani su se demonstranti okupili danas popodne ispred državnog parlamenta s transparentima "Poslanici na minimalce", "Sindikati radnicima, referendum građanima, sloboda >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << medijima" i skandirajući: "Svi ste lopovi - Svi ste gotovi!".

Na socijalnoj mreži Fejsbuk su demonstranti su objavili da ono na šta su upozoravali pre godinu dana, polako postaje stvarnost:

"Bankarsko-politička elita na brz i prizeman način preuređuje zakone i sebi podređuje institucije kako bi mogla rasprodati sve što je u Sloveniji još ostalo".

Ministar unutrašnjih poslova Gregor Virant je ocenio da su protesti u demokratskom društvu pozitivna stvar i rekao da je policija spremna da deluje protiv izazivača nemira, ali se nada da toga neće biti. Demonstracije su danas popodne počele i u Kopru, Kranju, Murskoj Soboti, Novoj Gorici i nekim manjim mestima, a protiču bez

incidenata.

Ispred parlamenta u Ljubljani nije postavljena ni zaštitna ograda koje je bilo pre godinu dana.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.