Izvor: Blic, 18.Mar.2013, 01:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Protest novinara u Egiptu zbog napada
Nekoliko desetina novinara protestovalo je juče zbog napada članova vladajuće partije Muslimanska braća na predstavnike medija.
Protest je održan ispred sindikata novinara u Kairu.
Vođa sindikata osudio je incident koji se u subotu dogodio kod sedišta Muslimanske braće, u kome su novinari izveštavali sa sastanka.
Novinari su rekli da su ih čuvari napali štapovima i lancima kada su aktivisti ispisali grafite protiv Muslimanske braće na zemlji ispred >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zgrade. U saopštenju iz ove partije navedeno je da su aktivisti i novinari provocirali i vređali čuvare.
Povezane vesti: Preminula Milica Lučić Čavić Natali Nugered, prva žena na čelu "Monda" Umrla novinarka Desa Trevisan Preminula novinarka Tatjana Tanja Petrović Više emisija BBC-ja otkazano zbog štrajka novinara
























