Protest biciklista ispred Gradske skupštine Beograda

Izvor: Beta, 20.Dec.2017, 13:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Protest biciklista ispred Gradske skupštine Beograda

Predstavnici nekoliko udruženja gradjana koji koriste bicikl kao prevozno sredstvo su danas protestovali ispred Gradske skupštine Beograda i zatražili prijem kod gradonačelnika Siniše Malog i gradskog urbaniste Milutina Folića.Povod su najave gradskih čelnika da prilikom rekonstrukcije centralnog saobraćajnog pravca od Vukovog spomenika do Kalemegdana, duž ulica Cara Dušana, Kraljice Marije i 27. marta neće biti uredjene biciklističke staze, iako je to ranije bilo najavljeno."Ukoliko se na ovako bitnoj saobraćajnici biciklistima ne da prostor, teško da će se stići do 120 kilometara biciklističkih staza koje su gradonačelnik i gradski urbanista obećavali prethodnih godinu dana", ocenilo je u saopštenju Udruženje gradjana "Ulice ...

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.