Izvor: B92, 11.Feb.2012, 18:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Protest "Ćirilice" zbog krađe imena
Novi Sad -- Članovi "Ćirilice" održali su na Trgu slobode u Novom Sadu protest zbog toga što, kako su upozorili, "grupa ćiriličara iz Beograda" koristi taj isti naziv.
Time je praktično "ukradeno ime" udruženja, koje je pre jedanaest godina osnovano u Novom Sadu i u dugogodišnjoj borbi za zaštitu pisma srpskog jezika postiglo značajne rezultate i postalo poznato među našom dijasporom širom sveta, rekao je predsednik Skupštine "Ćirilice" Dragoljub Zbiljić.
On >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je napomenuo da su bivši članovi tog udruženja osnovali u Beogradu novo udruženje sa neznatnim izmenama u punom nazivu, ali "u javnim nastupanjima neovlašćeno koriste prepoznatljivo ime Ćirilice, čime se stvara zabuna u javnosti i nanosi šteta udruženju", rekao je Zbiljić.
To novo udruženje štiti ćirilicu, ali "preko naših leđa i koristeći naše ime i uspehe", rekao je Zbiljić i zatražio da beogradsko udruženje izmeni naziv ili će "Ćirilica", čije je sedište u Novom Sadu, zatražiti zaštitu na sudu. Posle protesta održana je sednica Skupštine Udruženja "Ćirilica".
Protest članova Ćirilice
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 11.Feb.2012
NOVI SAD -..Članovi Udruženja za zaštitu srpskog ćiriličnog pisma "Ćirilica" održali su danas na Trgu slobode u Novom Sadu protest zbog toga što, kako su upozorili, "grupa ćiriličara iz Beograda" koristi u javnom nastupanju taj isti naziv...Time je praktično "ukradeno ime" udruženja, koje...








