Pronađena tela i ostaci aviona

Izvor: RTS, 26.Sep.2010, 10:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pronađena tela i ostaci aviona

U Hrvatskoj, kod Budačke Rijeke u blizini Karlovca pronađena dva tela i ostaci nestalog poljskog sportskog aviona.

Spasilačke ekipe pronašle su dva tela i ostatke poljskog sportskog aviona koji je leteo iz Mađarske za Ankonu, u Italiji, a koji je juče nestao iznad Hrvatske, saopštila je Državna uprava za zaštitu i spasavanje (DUZS).

U avionu su poginuli Andržej Domanski i Andržej Krakovjak, stari 44 i 42 godine, prenela je Hina.

Avion je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pronađen sinoć u 22.50 časova, u blizini sela Budačka Rijeka na području opštine Krnjak, u blizini Karlovca.

Sportski avion je poleteo s aerodroma Zalaegerseg u Mađarskoj i preko Hrvatske je leteo prema Ankoni, u paru s drugim avionom koji je srećno stigao na odredište.

Informacija o nestanku aviona primljena je u 15.37 sati, kad je avion nestao s radara.

Za nestalim avionom u subotu kasno popodne je počela potraga u koju se, pored karlovačke policije i DUZS, uključila i Hrvatska gorska služba spašavanja sa oko 50 aktivista.

Glavni koordinator sinoćnje potrage načelnik Hrvatska gorske službe Vinko Prizmić, izjavio je za Hinu da su oba tela pronađena u samom avionu, i da nije došlo ni do eksplozije niti se letilica zapalila.

Glavni istražitelj Dinko Vodanović i sudski istražitelj Mladen Kosijer su izjavili da su dogovorene mere radi što delotvornije istrage kako bi se utvrdio uzrok pada poljskog aviona.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.