Izvor: B92, 28.Okt.2008, 04:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Proizvodnja "juga" u Kongu

Beograd -- "Fijat automobili Srbija" početkom novembra ukida proizvodnju "101", "juga" i "floride", ali bi njihova montaža mogla da se nastavi u Africi, pišu Novosti.

Zoran Radojević, generalni direktor Grupe "Zastava vozila", kaže da će o namerama pojedinaca i preduzeća iz Afrike odluku doneti nadležno Ministarstvo ekonomije i Agencija za privatizaciju. "Postoji inicijativa da se 'jugo florida' proizvodi u Kongu", kaže Radojević.

On dodaje da egipatski partner >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "El nasko" i dalje, u delovima, uvozi "zastavu 128".

"Proizvodnja tog modela je kod nas ukinuta pre deset godina, ali prodaja na egipatskom tržištu i dalje ide dobro. Oni su osvojili 40 odsto proizvodnje rezervnih delova", kaže Radojević.

Sindikalci "Zastave" nedavno su burno reagovali na vest da će se postojeća oprema prodati ili pretopiti u Smederevu.

Zahtevali su da se prvo ponudi kooperantima "Fabrike automobila", pa tek onda ponudi na prodaju. Ministarstvo je prihvatilo predlog sindikalaca.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.