Programski odbor: RTS brana primitivizmu

Izvor: RTS, 04.Nov.2013, 15:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Programski odbor: RTS brana primitivizmu

Aleksandar Tijanić osmislio i uspešno održao programsku šemu Javnog servisa, koja je bila brana primitivizmu i komercijalizmu, zaključio Programski odbor RTS-a.

Na vanrednoj komemorativnoj sednici Programskog odbora RTS-a minutom ćutanja odata je pošta nedavno preminulom generalnom direktoru Aleksandru Tijaniću.

U prethodnih osam godina uprkos oskudnim sredstvima, Tijanić je osmislio i uspešno održao programsku šemu Javnog servisa, koja je bila brana primitivizmu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i komercijalizmu, zaključeno je na Programskom odboru.

Predsednik Odbora Dragoljub Kojčić kaže da su ispitivanja gledanosti TV emisija pokazala su prednost i superiornost sheme koju je postavio Tijanić.

"Tačnost, odgovornost, objektivnost i pravovremenost bili su, i jesu norma Javnog servisa, ali isto tako njegova misija jeste obrađivanje tema od najvišeg nacionalnog i društvenog značaja", podvukao je Kojčić.

Prema njegovim rečima, u narednom periodu biće mnogo jubileja koje treba obeležiti - godišnjica rođenja Branka Miljkovića, Stefana Nemanje, Miloša Crnjanskog, podsećanje na vladiku Njegoša.

"Takođe, jedna veoma važna godišnjica - stotinu godina od početka Prvoga svetskog rata - u kojoj moramo da odolimo svim izazovima i pokušajima da se promeni značenje i da se promeni tumačenje oko okolnosti u kojima je počeo Prvi svetski rat", naveo je Kojčić.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.