Izvor: B92, 03.Nov.2013, 14:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Produženo vanredno stanje u Tunisu
Tunis -- Vlasti Tunisa su do juna 2014. produžile vanredno stanje koje je u toj zemlji na snazi od 2011. godine.
U Tunisu je situacija nestabilna od januara 2011, kada je posle višedecenijske vladavine zbačen predsednik Zin El Abidin Ben Ali. Tada je država i uvela vanredno stanje.
"Tuniski predsednik Monsef Marzuki je produžio važenje vanrednog stanja do juna 2014. godine", navodi se u saopštenju Predsedništva. Detalji u vezi sa ovom odlukom nisu saopšteni. Tunis se od 2011. bori protiv oružnih grupa džihadista koji su pojačali svoje napade poslednjih nedelja.
Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.














