
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Maj.2021, 16:35
Produženo radno vreme šaltera za putne isprave
Usled povećanog interesovanja građana za izdavanje putnih isprava u određenim gradovima Srbije, pre svega u Beogradu i Novom Sadu, Ministarstvo unutrašnjih poslova uvelo je produženo radno vreme šaltera pojedinih uprava, kao i rad nedeljom.
Građanima stoji na raspolaganju i mogućnost zakazivanja termina elektronskim putem, preko portala eUprava.
Apeluje se na građane koji se za izdavanje putnih isprava prijave putem portala eUprava da zakazane termine iskoriste >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i dođu da predaju zahtev, kako se ne bi stvarale dodatne gužve ili zauzimali termini građanima kojima je pasoš preko potreban.
Napominje se da u pojedinim gradovima građani uslugu elektronskog zakazivanja ne koriste u punom obimu, te svakodnevno ostaju slobodni termini.
Građani mogu i lično da dođu u stanicu da podnesu zahtev za izdavanje pasoša.
U Policijskoj stanici Novi Beograd, gde su inače zabeležene najveće gužve uvedeno je radno vreme i nedeljom od 8 do 15 časova, a u Policijskoj upravi za grad Beograd, u Ulici Ljermontova 12a radno vreme je produženo subotom do 20 časova, a uveden je i rad nedeljom od 7.30 do15.30 časova.
U Policijskoj upravi u Novom Sadu, od 16. maja, šalter sala na Bulevaru oslobođenja broj 143 radiće i nedeljom od 8 do 15 časova, gde je omogućeno zakazivanje termina za podnošenje zahteva preko portala eUprave.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Produženo radno vreme službe za izdavanje putnih isprava, uveden i rad nedeljom
Izvor: N1 televizija, 13.Maj.2021
Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije je saopštilo da je usled povećanog interesovanja građana za izdavanje putnih isprava, u Beogradu, Novom Sadu i nekim drugim gradovima produženo radno vreme službe koja se time bavi, a uveden je i rad nedeljom.