Prodaju sanitet da bi dali plate

Izvor: B92, 28.Apr.2015, 17:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prodaju sanitet da bi dali plate

Opšta bolnica u Knjaževcu uskoro će ostati bez jedinog sanitetskog vozila. 150 radnika tužilo je bolnicu zbog neisplaćenog prekovremenog rada i prevoza.

Jedino sanitetsko vozilo Knjaževačke bolnice za najviše mesec dana biće prodato na licitaciji i dobiće novog vlasnika. Oko 150 radnika je do 2013. godine zbog neisplaćenog prekovremenog rada i troškova prevoza tužilo ovu ustanovu.

Njihove presude u međuvremenu su postale pravnosnažne.

Račun >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Bolnice u Knjaževcu je zbog velikog duga godinama unazad u blokadi, pa je jedini način da svi oni naplate svoja dugovanja - prodaja bolničke imovine, kažu u ovoj ustanovi.

Za velika dugovanja Knjaževačke bolnice zna se godinama unazad. S njima su bili upoznati svi prethodni ministri zdravlja i svi su obećavali rešenje problema.

Međutim, to se do danas nije dogodilo.

Prodaja jedinog sanitetskog vozila, kažu u bolnici u Knjaževcu, nažalost, tek je početak.

Ipak, oni se nadaju da će im resorno ministarstvo pomoći kako ne bi ostali bez neophodne opreme i aparata.

Opširnije u video-prilogu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.