Izvor: Beta, 16.Okt.2014, 22:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pripreme za posetu Edija Rame Srbiji se nastavljaju
BEOGRAD, 16. oktobra 2014. (Beta) - Ambasador Albanije u Srbiji Iljir Bočka izjavio je u četvrtak da se nastavljaju pripreme za posetu premijera Albanije Edija Rame Beogradu, i da se nada da će se ona ostvariti kako je i planirano.
"Radimo na tome da se poseta realizuje. Incident na fudbalskoj utakmici (Srbija-Albanija, u utorak u Beogradu) je iskomplikovao atmosferu, ali pokazaće sposobnost dve strane da prevazidju problem", rekao je ambasador na konferenciji za štampu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Beta <<
Bočka je dodao da se prema poslednjim informacijama koje je dobio od Ministarstva spoljnih poslova Albanije sprovode koraci da se poseta Rame raelizuje i ocenio da bi za saradnju dve zemlje bilo neproduktivno da se posle svakog incidenta "stvara vakum", pa da se ponovo kreće sa izgradnjom odnosa.
On je rekao da Ambasada nema informacije o tome ko stoji iza incidenta s puštanjem bespilotne letelice sa simbolima "Velike Albanije" tokom utakmice u utorak, i da od srpske strane čeka informacije o tom dogadjaju.
Bočka je rekao da je ta "provokacija" pokazuje da ju je dobro osmislio neko ko je želeo da poljulja odnose dve zemlje i da "njegova zemlja to nije uradila".
"Kao predstavnik albanske države ja znam samo za simbole albanske drzave i drugi simboli me ne interesuju", kazao je.
Upitan o optužbama srpskih vlasti da je albanska strana odgovorna za taj incident, ambasador je rekao da to "nije logika koja funkcioniše". "Zašto bismo rušili ono na čemu radimo (odnosima)", rekao je on.
Bočka je potvrdio da je "gradjanin Olsa Rama", brat premijera Albanije, prisustvovao utakmici, ali nije želeo da komentariše navode srpskih vlasti da je dronom upravljao neko od predstavnika albanske delegacije na utakmici i dodao da "nema nikakvih indicija da oni stoje iza tog dogadjaja".
"Ta teorija izgleda kao opravdanje za neuspeh održavanja mira i reda koji treba da prate ovakvu fudbalsku utakmicu", kazao je.

















