Izvor: B92, 01.Feb.2015, 15:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pripravnost zbog obilnih padavina
Zbog obilnih padavina, Štab za vanredne sitaucije Paraćina naložio je poduzimanje mera pripravnosti i dežurstva na reci Crnici.
Naloženo je i angažovanje pripravnosti volontera na reci Grzi u Davidovcu.
"Zbog upozorenja Republičkog hidrometerološkog zavoda, da se očekuju veće količine padavina, koje mogu dovesti do visokog vodostaja Crnice, čije je izlivanje u maju dovelo do katastrofalne poplave Paraćina, Štab za vanredne sitauacije naložio je nadležnim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << službama poduzimanje mera pripravnosti u ljudstvu, mehanizaciji, opremi i organizovanje dežrstva", stoji u saopštenju za medije.
S obzirom da veće padavine mogu dovesti i do porasta reke Grže, a iskustva govore da je uvek bilo nakritičnije u Davidovcu, "naloženo je povereniku u tom selu da anagažuje 30 volontera koji će biti u stanju pripravnosti u slučaju potrebe", navodi se u saopštenju.
Kiša koja je celo popodne padala u Pomoravlju, prestala je oko 13 sati, pojavilo se sunce.
Reke su u koritima i ne prete, izjavio je Tanjugu načelnik Štaba za vanredne sitauacije MUP za Pomoravski okrug u Jagodini Goran Kušić.
Velike količine vode nalaze se na oranicama, od kojih su mnoge pod ozimim žitaricama.











