Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Jan.2010, 20:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prioritet povratak prognanih
KOSOVSKA MITROVICA - Državni sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju Oliver Ivanović izjavio je FoNetu da bi ovo Ministarstvo moralo više da se bavi problemima povratka i ekonomskog jačanja srpskog stanovništva na Kosovu u 2010. godini.
Ivanović je rekao da protekle godine, zbog ekonomske krize, "ali i sopstvenih slabosti, nismo uspeli da ostvarimo značajniji povratak na Kosovo i Metohiju". Komentarišući primedbe Srba sa Kosova i Metohije da ne mogu da dođu do zaposlenih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Ministarstvu za Kosovo i Metohiju kako bi im pomagali da reše problema na terenu, Ivanović je naglasio da se radi "o objektivnoj i opravdanoj primedbi".
"Činjenica je da su ti ljudi premalo na terenu i mislim da bi bar polovina Ministarstva trebalo već u ovoj godini da se pod hitno prebaci na Kosovo i Metohiju", istakao je Ivanović.
Popunjavanje kancelarija
On je objasnio da Ministarstvo ima dve velike kancelarije u Kosovskoj Mitrovici i Gračanici, ali i područne kancelarije u Kosovskom Pomoravlju, Štrpcu i Metohiji. "Sve one bi morale biti popunjene, bez novog zapošljavanja.
To je jako važno naglasiti u ovom trenutku kada Ministarstvo mora ozbiljno da razmisli koliki mu je broj radnika potreban i da li je to baš ovakav profil kadrova. Mnogo je ljudi u Ministarstvu, ali malo dela", ocenio je Ivanović.
On je naglasio da ministarstvo mora biti mnogo agilnije i angažovanije u predstojećem periodu. "Ako u tome ne uspemo, mislim da će prvom prilikom ministarstvo biti preformulisano u nešto drugo", predvideo je Ivanović.
Upitan da li Srbi, naročito oni koji žive južno od Ibra, zbog mnogih problema u kojima im Beograd ne pomaže, počinju da se okreću kosovskim institucijama, Ivanović je naglasio da to nije način za rešavanje problema.
Adrese
"Svi moraju da znaju da su Srbija i Vlada Srbije jedine adrese kojima se uvek mogu obratiti i koje će im pomoći.
Srbija ulaže mnogo u očuvanje srpske zajednice i to se ne može potceniti", poručio je Ivanović.
On je rekao da su aktivnosti prištinskih institucija napravljene pod pritiskom međunarodne zajednice i okarakterisao ih je kao "dobar marketinški trik"."Bio sam i sam u prilici da proveravam to i znam kako je teško raditi u tim uslovima. I ko god pokuša da sa kosovskim vlastima napravi nekakav dil, izgubljen je unapred", izjavio je Ivanović."Dogovor sa kosovskim vlastima, bez podrške vlasti u Beogradu, neće doneti ništa dobro za Srbe na Kosovu", istakao je on.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






