Princ otpustio TV propovednika

Izvor: B92, 18.Avg.2013, 16:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Princ otpustio TV propovednika

Rijad -- Princ Alvaled bin Talal otpustio je čuvenog kuvajtskog propovednika i motivacionog govornika, zbog "ekstremističke sklonosti" i veza s Muslimanskom braćom.

Tarek al Suvajdan, čuveni kuvajtski propovednik i motivacioni govornik otpušten je sa tog posla na TV stanici gde se prikazuju religiozni sadržaji.

Bin Talal je rekao da je Al Suvajdan, koji ima više od 1,9 miliona sledbenika na društvenoj veb mreži "Tviter" i poznat je širom arapskog sveta po svojim predavanjima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vezanim za samousavršavanje iz islamske perspektive, identifikovao je sebe kao jednog od lidera Muslimanske braće tokom predavanja u Jemenu, preneo je danas Rojters.

Bin Talal je, između ostalog, naveo u pismu da je stalno upozoravao Suvajdana na političko opredeljenje.

"Samo mali čovek brine za zaradu za život, a niko ne napušta svoje principe, osim onoga koji brine o ovozemaljskim stvarima", odgovorio je Suvajdan na "Tviteru".

Kralj Abdulah pozvao je u petak u poruci podrške vojnom rukovodstvu Arape da budu zajedno protiv pokušaja destabilizacije Egipta.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.