Izvor: Nezavisne Novine, 18.Feb.2015, 20:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prijedor postaje regija
BANJALUKA - Novim prostornim planom RS do 2025. godine, čiji je nacrt danas razmatran na sjednici Narodne skupštine RS, predviđeno je formiranje prijedorske regije.
Srebrenka Golić, ministar za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju, rekla je da je dostavljeno više od 600 primjedaba i komentara, te da će svi koji su stručno prihvatljivi biti uključeni u konačnu verziju dokumenta.
"Zapažanja, primjedbe i prijedlozi u najvećoj mjeri odnosili su se na tehničku >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << infrastrukturu, transport, energetiku, hidrosistem, na prirodno i kulturno nasljeđe, socijalnu infrastrukturu, turizam i životnu sredinu", navela je Golićeva.
Ona je dodala da je naknadno stigao dopis od Ministarstva saobraćaja i veza RS kojim se traži da se planirana pruga Banjaluka - Gradiška kroz Laktaše izbaci iz prostornog plana jer se pokazalo da izgradnja nije ekonomski opravdana.
Prijedlogom odluke o prihvatanju zaduženja prema Razvojnoj banci Savjeta Evrope po projektu zatvaranja kolektivnih centara predviđeno je zaduženje od nešto više od 18 miliona evra.
Biljana Bogićević, pomoćnik ministra finansija RS, tokom skupštinske rasprave izjavila je da je realizacijom projekta zatvaranja kolektivnih centara planirano zatvaranje 18 takvih objekata, a stambeno bi bilo zbrinuto 610 porodica, odnosno 1.223 korisnika iz reda interno raseljenih i drugih ugroženih lica.
Za izgradnju autoputa Banjaluka - Doboj odobreno je dodatno zaduženje od 35 miliona evra.
Nastavak na Nezavisne Novine...








