Izvor: Blic, 18.Dec.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prihod od onlajn reklama 20 milijardi dolara

Onlajn reklamiranje skočilo je za 25 odsto ove godine, na solidnih 20 milijardi dolara, ali internet direktori kažu da bi brojka mogla da bude znatno veća kada bi oglašivači imali na raspolaganju pouzdanije načine merenja onlajn publike.



Za razliku od tradicionalnih medija, gde svaki format ima jednog glavnog određivača rejtinga - Nilsen Co. za televiziju, Arbitron Inc. za radio i tako dalje - postoje mnogi izvori podataka o posetiocima internet stranica. A ti >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << izvori su često suprostavljeni.

Neslaganja se takođe nastavljaju oko toga koji kriterijumi najbolje navode potencijalni interes korisnika ka robi ili usluzi. A dobijeni rezultati često nisu lako poredivi sa rejtingom drugih medija.

Analitičari kažu da je reč o "problemu obilja." Izdavači na mreži su ojađeni zbog nedostatka jedinstva koje im ne dozvoljava da sebi priušte veći komad reklamnog kolača od 250 milijardi dolara samo u SAD, posebno kada se zna koliko ogromno vreme ljudi troše na internetu.

"Ova idustrija izgleda kao da ne može sama sebi da se skloni sa puta," kaže Stiv Vedsort, predsednik internet grupacije kompanije Volt Dizni.

"Potrebne su nam mere publike i njihovog korišćenja sistema koje su jasne, jednostavne i dostupne oglašivačima.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.