Izvor: Beta, 05.Jul.2014, 15:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pridružujemo se pozivu za preispitivanje doktorata
BEOGRAD, 5. jula 2014. (Beta) - Demokratska stranka (DS) pozvala je u subotu Univerzitet Union u Beogradu pokrene postupak preispitivanja disertacije i doktorskog zvanja funkcionera DS Aleksandra Šapića i navela da će u zavisnosi od ishoda preispitivanja zavisiti dalji koraci DS i Aleksandra Šapića.
"Ne pada nam na pamet i da pomislimo da je u pitanju 'najgluplje obrazloženje o plagijatu koje smo ikada čuli', a kamoli da to izreknemo. Ne pada nam na pamet da rušimo sajt Pešanika", >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << navela je DS povodom analize na sajtu Peščanika u kojoj grupa autora navodi da je disertacija Aleksandra Šapića plagijat.
DS navodi da se pridružuje pozivu grupe autora da Univerzitet Union u Beogradu pokrene postupak preispitivanja disertacije i doktorskog zvanja Šapića, uz punu nepristrasnost i nezavisnost tog postupka, tako što će u odlučivanje o validnosti doktorata uključiti i profesore koji nisu zaposleni na Unionu.
Autori Uglješa Grušić, Marko Milanović, Branislav Radeljić i Slobodan Tomić analizirali su nakon doktorskih disertacija ministra unutrašnjih poslova Nebojše Stefanovića i bivšeg rektora Univerziteta Megatrend Miće Jovanovića, analizirali i naučni rad Aleksandra Šapića.









