Izvor: Megafon.co, 12.Jun.2019, 16:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pretukli strance jer nisu mogli da ih opljačkaju
Dvojica muškaraca iz Niša pretukla turiste iz Slovačke, jer nisu mogli da ih opljačkaju.
Niška policija po nalogu Višeg javnog tužilaštva podneće krivičnu prijavu u redovnom postupku protiv dvadesetšestogodinjeg i dvadesetjednogodišnjeg muškarca iz Niša. Osumnjičeni su da su izvršili krivično delo razbojništvo u pokušaju.
“Sumnja se da su oni 18. maja ove godine pokušali da oplјačkaju dva državlјana Republike Slovačke ispred pekare. Osumnjičeni su >> Pročitaj celu vest na sajtu Megafon.co << od stranaca zahtevali novac, a kako ga oni nisu imali kod sebe, fizički su ih napali nanevši jednom od njih teže, a drugom lakše telesne povrede”, saopštava policija.
Hapšenje zbog droge
Niška policija uhapsila je S.S. (1962) iz Niša, osumnjičenog za neovlašćenu proizvodnju i stavlјanje u promet opojnih droga.
Policija je pretresom stana osumnjičenog pronašla pedeset paketa heroina ukupne težine oko 53 grama.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Nišu, osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati. On će, uz krivičnu prijavu, biti priveden tužiocu.
Hapšenja zbog pranja novca
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odelјenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odelјenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su pet osoba zbog postojanja osnova sumnje da su počinili krivična dela zloupotreba položaja odgovornog lica i pranje novca.
Uhapšeni su S.S. (1978), odgovorno lice privrednog društva „Citrum“ iz Aleksinca. Kao i I.A. (1996), V.N. (1981), M.K. (1960) i S. K. (1987).
Sumnja se da je S. S. organizovao uvoz nektarina i breskvi od dobavlјača iz Grčke. Zatim, skladištio voće u privrednom društvu “Coja promet”. A potom ga lažno deklarisao i otpremao kao proizvode domaćeg porekla kupcima u Ruskoj federaciji.
Uhapšena fizička lica se terete da su mu fiktivno prodavala voće. I na taj način mu omogućili da izradi lažnu dokumentaciju i uvezene nektarine i breskve prikaže kao robu domaćeg porekla. Sumnja se da je S.S. na ovaj način pribavio privrednom društvu “Coja promet” protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 104,86 miliona dinara.
Osumnjičeni su uz krivičnu prijavu privedeni Posebnom odelјenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Nišu.





