Preševo: Dočekaće Ramu kao svog premijera

Izvor: Mondo, 07.Nov.2014, 15:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Preševo: Dočekaće Ramu kao svog premijera

Predsednik opštine Preševo Ragmi Mustafa izjavio je da će stanovnici ovog regiona dočekati premijera Albanije Edi Ramu na trgu kao svog premijera, objavio je list "Epoka e re".

Foto: screenshot,YouTube

"Poseta premijera Edija Rame biće otvorena i on će se sresti direktno sa narodom, jer se sa rukovodstvom sastajao stotinu puta, ali je narod zainteresovan da ga vidi, dodirne i da čuje njegove poruke na trgu pred građanima koji će izaći da ga dočekaju sa velikim >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << entuzijazmom pošto ga smatraju za svog premijera", rekao je Mustafa u intervjuu za "Ora News".

Mustafa tvrdi i da zvanični Beograd pokušava da spreči posetu albanskog premijera Preševu, nakon što je "jasno pokazao svoju mržnju i incidentom na stadionu", kaže da je to činio i ranije, te da "nikada nije krio mržnju prema albanskoj zajednici".

 Beograd se čak, dodao je, potrudio da umanji značaj posete albanskog premijera Preševu, time što je ona predviđena na državni praznik Srbije, kad ne rade obrazovne institucije, ali, kako kaže, u tome neće uspeti, s obzirom da će "poseta premijera Rame ući u istoriju jer nikada do sada jedan albanski premijer nije stupio na tle Preševa".

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.