Izvor: S media, 15.Jul.2010, 21:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Preminuo umetnik i novinar Saša Marković Mikrob
Alternativni umetnik i novinar Saša Marković Mikrob (51) preminuo je danas u Beogradu posle duge i teške bolesti, saopštila je izdavačka kuća "Kornet".
Novinarsku karijeru započeo je u "Studentu", od 1990. godine radio je na Radiju B92, u emisiji "Ritam srca", a od kraja devedesetih uredjivao je i vodio emisiju "Lepi ritam srca".
Saradjivao je u više listova i radio-programa, a kao umetnik, bio je jedan od najznačajnijih predstavnika alternativne >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << savremene umetničke scene.
Studirao je jugoslovensku književnost i srpskohrvatski jezik u Beogradu.
Kao performans umetnik nastupao je u zemlji i inostranstvu (Slovenija, Bosna i Hercegovina, Makedonija), a sa britanskim umetnikom Miksapom (Mixup) vodio je umetničku radionicu "Psihodelija" (Psyćodelia) u Glazgovu januara 1994.
Vodio je i studentsku radionicu "Seoska kuća" u Žitkovcu, u okviru "Projekta X" (EASA, Arhitektonski fakultet u Beogradu).
Marković je izlagao na svim značajnijim izložbama devedestih godina.
Datum i mesto sahrane biće naknadno saopšteni.
Podeli ovu vest sa prijateljima na FACEBOOK-u klikom na dugme.
Povezane vesti
Dvoje poginulo u oluji
U Peruu 362 žrtve hladnoća
Pogubljen optuženi za smrt petoro dece
Odloženo sudjenje za prebijanje gimnazijalca na smrt
Istraga o smrti avganistanskih civila
Komentari
Ostavi komentar Nema komentara






