Izvor: Radio 021, 09.Apr.2015, 23:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Preminuo kreator lutaka "Lutkomendije"
Sa umetničke scene otišao je Milivoje Radaković, najveći kreator pozorišnih lutaka.
Pre 30. godina uradio je jednu od najpopularnijih lutkarskih predstava za decu – "Lutkomendiju", koja je vrlo brzo stekla popularnost u tadašnjem Jugoslovenskom televizijskom sistemu.
Legendarna lutkarska komedija sa prepoznatljivim vojvođanskim žargonom i nenameteljivim humorom, postala je popularna odmah, i preuzeli su je svi republički televizijski centri. Lutkarski divani, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << kako je nazvana prva epizoda, naznačila je šarm lutaka koje je imao Mapet šou.
Milivoje Radaković studirao je na Akademiji u Pragu tokom plišane revolucije uz Džima Hensona, tvorca žapca Kermita. Prašku akademiju završio je pre roka, za dve godine, tečno govoreći češki. Govorio je da je u Prag otišao da potvrdi da je bio na dobrom putu. Bio je glumac, reditelj i scenograf.
Govorio je da je lutka vanvremenska i kreirao ih je donedavno neumorno i za 3 de filmove. Hiljade lutaka za više od 100 predstava i filmova koje je uradio Milivoje Radaković, i dalje postoje, kao i "Lutkomendija" sa kamilom Matildom i šeikom Spirom, likovima koji su obeležili odrastanje niza generacija.


















