
Izvor: B92, 28.Feb.2016, 15:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Preminuo Senta Milenković
Beograd -- Dugogodišnji telohranitelj Slobodana Miloševića Senta Milenković preminuo je u nedelju na Vojnomedicinskoj akademiji, saznaje “Blic”.
Policijski general je preminuo oko podneva, a u bolnici je proveo poslednja dva meseca.
On je 11 godina bio Miloševićev prvi pratilac, a postao je poznat javnosti kada je na pomenu 600. godina od Kosovskog boja, statirao iza leđa tadašnjeg šefa države, Slobodana Miloševića s rukom na oružju.
Stajao je uz Miloševića i na Gazimestanu 1989. godine, na samom početku njegovog uspona na političkoj lestvici Srbije.
Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.