Izvor: Kurir, 22.Apr.2014, 19:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Preminuo Jovan Krkobabić!
Lider i osnivač Partije ujedinjenih prenzionera Srbije preminuo je danas u Beogradu
BEOGRAD - Stigle ga godine.
Potpredsednik odlazeće vlade i ministar rada, zapošljavanja i socijalne politike Jovan Krkobabić preminuo je u utorak u 84. godini posle duge i teške bolesti.
Lider PUPS povukao se iz politike u februaru ove godine zbog problema sa bubrezima i jetrom.
Poslednjih nekoliko meseci se vrlo teško i kretao, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << tako da je bio prinuđen da koalicioni sporazum sa liderom SPS Ivicom Dačićem i predsednikom JS Draganom Markovićem Palmom potpiše u postelji.
Aktivan i u penziji
U penziji je bio od 1989. godine, ali penzija ga nije pasivizirala.
Bio je član SKJ, a od sredine devedesetih i SPS. Izabran je, kao kandidat SPS, za poslanika u Skupštini Srbije 1997. godine, kao i za saveznog poslanika u Skupštini SRJ. PUPS je osnovao 2005. Stranka je izašla na izbore 2007. godine u koaliciji sa SDP Nebojše Čovića, ali ta koalicija nije prešla cenzus. Od jula 2008. do maja 2012. bio je potpredsednik Vlade Srbije. Tu funkciju nastavio je da vrši i u odlazećoj vladi, ali je pored toga bio i ministar rada, zapošljavanja i socijalne politike.
Krkobabić je za sobom ostavio suprugu, dvojicu sinova i četvoro unučadi.
Mrka zaplakao za Krkobabićem
OTIŠAO VEČITI MLADIĆ
Milutin Mrkonjić, bivši ministar saobraćaja, zaplakao je kada smo ga pozvali telefonom.
- Znam, umro je moj veliki prijatelj Jovan Krkobabić. Družimo se čitavih 40 godina. Bio je čovek neiscrpne energije, večiti mladić srpske politike. Uvek nas je dizao kada nam je padao moral - kazao je Mrkonjić.
Međutim, činjenica je da je Krkobabić dugo bio bolestan i da se, kako kaže Mrkonjić, uprkos bolesti dobro držao.









