Izvor: RTS, 10.Sep.2013, 15:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prekriven Tuđmanov spomenik
Devetog dana protesta protiv postavljanja dvojezičnih tabli u Vukovaru, hrvatski veterani crnom tkaninom prekrili spomenik Franji Tuđmaanu, da ne bi, kako su rekli, "gledali sramotu koja se događa u tom gradu."
Članovi Štaba za odbranu hrvatskog Vukovara, devetog dana protesta protiv postavljanja dvojezičnih tabli, crnom tkaninom prekrili su poprsje prvog hrvatskog predsednika Franje Tuđmana da ne bi, kako su rekli, "gledali sramotu koja se događa u Vukovaru".
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
"I dalje ćemo biti dosledni do ispunjenja naših zahteva i proglašenja Vukovara mestom posebnog pijeteta", rekao je predsednik Štaba Tomislav Josić.
Povodom inicijative predsednika Hrvatske Ive Josipovića da se dijalogom postigne konsenzus o odnosu prema manjinskim zajednicama, Josić je rekao da su "spremni na razgovore, ali nisu spremni na kompromise".
"Mi ćemo naše argumente staviti na sto, a oni neka stave svoje", istakao je Josić i dodao da se "žrtve ne mogu izjednačavati i ne može se deliti krivica".
Kako prenosi Hina, predsednik Štaba potvrdio je i da se ozbiljno razmišlja o mogućnosti iniciranja referenduma u vezi sa proglašenjem Vukovara mestom posebnog pijeteta.
Protesti zbog postavljanja dvojezičnih tabli počeli su pre devet dana, u organizaciji Štaba za odbranu hrvatskog Vukovara, a prvog dana u neredima nekoliko tabli je nasilno skinuto, da bi kasnije bile ponovo postavljene.
Tuđmanov spomenik dobio i govor
Izvor: B92, 11.Sep.2013, 14:33
Vukovar -- Članovi vukovarske Građanske akcije prilepili su na bistu pokojnoga hrvatskog predsednika Franje Tuđmana, prekrivenu crnim platnom, njegov govor iz 1997...On je taj govor održao u Vukovaru po dolasku "vlaka mira" i u njemu je pozivao na mir i toleranciju...Na profilu Građanske akcije...























