Predstavljena knjiga o Nenadu Bogdanoviću

Izvor: Studio B, 29.Dec.2011, 17:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Predstavljena knjiga o Nenadu Bogdanoviću

Knjiga "Nenad Bogdanović - graditelj sa dušom umetnika" predstavljena je u Skupštini Beograda u prisustvu porodice, prijatelja i saradnika bivšeg gradonačelnika Beograda, koji je preminuo 2007. godine.

O prvom neposredno izabranom gradonačelniku Beograda govorili su njegov naslednik Dragan Đilas, predsednik Srpske akademije nauka Nikola Hajdin, kao i jedan od autora knjige novinar Bojan Ljubenović.

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas rekao je da je Bogdanović >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << učnio puno stvari koje se, možda, ne vide na površini, ali zahvaljujući kojima se danas u Beogradu prave koraci od sedam milja.

"Brzo smo zaboravili da je Beograd samo pre deset godina bio grad u kojem leti nije bili vode, a zimi grejanja... Beograd je danas grad koji je u ono vreme imao 300 vozila javnog saobraćaja, a danas ih ima šest puta više", kazao je Đilas.

Đilas je istakao da će Bogdanović biti upamćen po Mostu na Adi, čiji je bio idejni tvorac, a koji će biti pušten u saobraćaj u novogodišnjoj noći.

Predsednik Srpske akademije nauka i umetnosti Nikola Hajdin ukazao je da je Bogdanović bio covek vizije koja se sprovodi u delo.

"Most na Adi bio je njegova vizija koja je sprovedena. On je oživeo i ideju o beogradskom metrou za koju se takođe nadam da će biti sprovedena", kazao je Hajdin.

Jedan od autora danas predstavljene knjige, novinar Bojan Ljubenović istakao je da Bogdanović nije bio klasičan srpski političar.

"Izgledalo je kao da nije čovek iz Srbije, već da smo ga dobili iz neke nemačke donacije, da ovde uvede red", kazao je Ljubenović ističući da kod Bogdanovića nije važio princip "burazerske ekonomije", već princip štednje.

Kao neki od projekata koje je Bogdanović realizovao u Beogradu spomenuta je izgradnja Beogradske arene, integrisan sistem privatnog i javnog gradskog prevoza, obnove pozorišta, škola i vrtića.

Knjiga "Nenad Bogdanović - graditelj sa dušom umetnika", sadrži izvode iz intervjua i citate Nenada Bogdanovića. Izvode iz knjige čitao je glumac Svetozar Cvetković.

Nenad Bogdanović je na čelo Gradske Vlade Beograda došao 2000. godine. Prvi neposredno izabrani gradonačelnik Beograda postao je 2004. godine. Preminuo je 2007. godine.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.