Izvor: RTS, 27.Dec.2013, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predstava za Ignjata
Osnovna škola "Nata Jeličić" iz Šapca pretprazničnu nastavu organizovala je u duhu dobrote. Deca u produženom boravku priredila su humanitarnu predstavu za bolesnog dečaka iz komšiluka koji ne diše punim plućima.
"Svi za Ignjata" moto je družine u produženom boravku "Natine" škole u Šapcu. Na nivou je bila i organizacija i gluma u njihovoj humanitarnoj predstavi za bolesnog dečaka, koju su pomogli roditelji i kolektiv škole.
"Najlepši je osećaj kada >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << za praznike možete da učinite nekoga srećnim", kaže Mina Podar, učenica.
"Presrećna sam, prezadovoljna, sve smo lepo i na vreme spremili i mislim da smo uspeli u tome", kaže Teodora Panić, učenica.
Konstantin Bečejić dodaje da su do sada radili novogodišnje predstave, ali da je ovo prvi put da je humanitarna.
"Lepo smo se pripremali i uživali u tome", kaže on.
Sve je bilo kao u pravom pozorištu, od blagajne i garderobe do dežurnih za tišinu u sali, a poseta publike bolja nego ikada.
"Publika najpre kupi kartu, onda dođu kod nas u garderobu da ostave kaput. Žeton plate 30 dinara i tako prikupljamo novac za Ignjata", kaže Emilija Todorović.
"Mi smo dva meseca radili na ovoj predstavi. U startu smo znali da je humanitarna i zato je motiv bio veći i odgovornost veća", kaže Vesko Isailović, učitelj u produženom boravku.
Roditelji u publici jednako su bili oduševljeni i glumom i namerom mališana da pomognu bolesnom dečaku. Kažu da se tako uče humanosti, dobroti i ljudskosti što nam u ovom vremenu nedostaje.
Da predstava uspe, pomagala je i kuvarica Ceca na svakoj probi, a najviše učitelj u želji da u duhu dobrote predstava ima vaspitni značaj.
rts.sabac@rts.rs
+381 15 353 269














