Izvor: RTS, 04.Jan.2012, 20:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predsednica Argentine uspešno operisana
Kristini Fernandes, argentinskoj predsednici, uspešno operisan rak štitne žlezde. Doktori smatraju da su šanse za potpuno izlečenje preko 90 odsto.
Predsednici Argentine Kristini Fernandes de Kirhner uspešno je operisan rak štitne žlezde, javili su lokalni mediji.
Argentinska vlada saopštila je prošle sedmice da predsednica ima papilarni karcinom štitne žlezde, otkriven rutinskim lekarskim pregledom pre Božića.
Doktori su rekli da su šanse za >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << potpuno izlečenje 58-godišnje predsednice veće od 90 odsto, prenosi Rojters.
Testovima, urađenim pre operacije, utvrđeno je da se karcinom nije proširio izvan žlezde, tako da će, prema mišljenju lekara, izlečenje biti moguće bez hemoterapije.
"Kristina je uspešno operisana", rekao je voditelj vesti TV stanice Kronika. Argentinci često zovu imenom svoju predsednicu, tako su na ulici kod bolnice gde je operisana, njene pristalice nosile transparent s porukom "Kristina izdrži".
Predsednica Argentine operisana je u jednoj bolnici blizu Buenos Airesa.
Kristina Fernandes, u decembru je započela drugi četvorogodišnji predsednički mandat, obećavši da će nastaviti da sprovodi mere za jačanje ekonomskog rasta i smanjenje inflacije. Njen suprug, bivši predsednik Argentine Nestor Kirhner, preminuo je u oktobru prošle godine od srčanog udara.









