Izvor: Nezavisne Novine, 09.Jul.2015, 17:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predložene mjere zabrane za Hamidičevića
SARAJEVO - Tužilaštvo BiH uputilo je Sudu BiH prijedlog za određivanje mjera zabrane za službenika Ministarstva inostranih poslova BiH Velida Hamidičevića, uhapšenog u okviru akcije "CD".
Hamidičević se sumnjiči za organizovani kriminal u vezi sa trgovinom ljudima, primanje dara i drugih oblika koristi, zloupotrebu položaja ili ovlaštenja i za krivotvorenje službene isprave.
Tužilaštvo je saopštilo da se mjere zabrane odnose na zabranu napuštanja boravišta >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << i zabranu putovanja, kao i privremeno oduzimanje putnih isprava uz zabranu izdavanja novih, te zabranu korištenja lične karte za prelazak granice BiH.
Savjetnik za konzularne poslove u Ambasadi u Parizu Velid Hamidičević osumnjičen je da je, zloupotrijebivši službeni položaj i ovlaštenje, omogućavao većem broju lica da dobiju odgovarajuće dokumente za putovanje iz Francuske u BiH iako ne posjeduju državljanstvo BiH, ili im je važeću putnu ispravu oduzela francuska policija prilikom hapšenja zbog izvršenja džepnih krađa na području Pariza i šire.
Hamidičević je uhapšen juče u Sarajevu zbog sumnje da je počinio više krivičnih djela tako što je članovima organizovane kriminalne grupe nezakonito izdavao putne listove za žrtve trgovine ljudima i za to naplaćivao između 500 i 1.200 evra.
Hapšenje su izvršili pripadnici Agencije za istrage i zaštitu BiH /Sipa/ po nalogu Tužilaštva BiH, u okviru rada u predmetu kodnog naziva "CD".
Nastavak na Nezavisne Novine...







