Izvor: Blic, 24.Dec.2012, 23:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Požar u višespratnici kod Saborne crkve u Nišu
U soliteru na Trgu 14. oktobra broj 4 u centru Niša večeras oko 21.30 izbio požar u stanu na 9. spratu, zbog čega su vatrogasci hitno evakuisali stanare ove desetospratnice. Na sreću, povređenih i težih posledica nema, a vatrogasci su uspeli da lokalizuju požar.
Iz stana na 9. sprata još uvek kulja dim. Svuda se oseća miris dima i paljevine, a stotinak stanara solitera se okupilo ispred zgrade, javio je dopisnik "Blica" sa lica mesta.
Ekipe Vatrogasne jedinice >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << su na licu mesta sa četiri vozila.
Prilaz zgradi otežavaju parkirana kola. Na trgu kod Saborne crkve nalazi se i vozilo Hitne pomoći i nekoliko vozila policije, dok stanari sa ulice posmatraju požar.
Povezane vesti: Požar u stambenoj zgradi u Rusiji, stradalo pet osoba Lokalizovan požar blizu sela Devča kod Niša Komšije izvukle jednogodišnju bebu iz stana u plamenu Požar u Hrvatskoj vidi se iz BiH Požar oko Dubrovnika pod kontrolom
Veliki požar kod Margera
Izvor: JužneVesti.com, 24.Dec.2012
Požar koji je izbio oko 21,30h zahvatio je najmanje 3 stana na 9, 10. i 11. spratu zgrade iznad pošte kod Margera u centru Niša. Prema prvim informacijama nema povređenih.






